nasılsın
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
nasılsın

AnasayfaAnasayfa  kapıkapı  GaleriGaleri  AramaArama  Latest imagesLatest images  Giriş yapGiriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  

Genel İşletme 2007 Final(1.sınıf)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
FLORA
admin
admin
FLORA

Yaş : 40 Kayıt tarihi : 01/06/08 Mesaj Sayısı : 621 Nerden : istanbul İş/Hobiler : çoook Lakap : geveze

Genel İşletme 2007 Final(1.sınıf) Vide
MesajKonu: Genel İşletme 2007 Final(1.sınıf) Genel İşletme 2007 Final(1.sınıf) EmptyC.tesi Haz. 28, 2008 11:54 am

1) Gereksinim ve hizmetleri karşılamak amacıyla mal ya da hizmetleri kullanan bireyler ya da örgütlere ne ad verilir?

Cevap A Şıkkı - Tüketici

2) Aşağıdakilerden hangisi işletmeleri bölümlendirmede kullanılan ölçütlerden biri değildir?

Cevap E Şıkkı - Çalışanların Sayısı

3) İşletmelerin kullanacağı teknolojinin belirlenmesinde temel olan araştırma aşağıdakilerden hangisidir?

Cevap A Şıkkı - Teknik Araştırma

4) İşletme büyüklüğü ile ilgili verilecek kararda aşağıdakilerden hangisi dikkate alınmaz?

Cevap E Şıkkı - Biçimsel olmayan yapı

5) Herhangi bir eylemin kabul edilebilir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan değişkenlere ne ad verilir?

Cevap C Şıkkı - Etik

6) Neo-Klasik yönetim teorisinin en belirgin özelliği aşağıdakilerden hangisidir?

Cevap A Şıkkı - İnsan unsurunuele alması

7) Başkaları aracılığıyla iş görmek ve amaçlara ulaşmak olarak ifade edilen kavram aşağıdakilerden hangisidir?

Cevap D Şıkkı - Yönetim

Cool Aşağıdakilerden hangisi denetim işlevinin ana unsurlarından biri değildir?

Cevap C Şıkkı - İşler arasında uyum sağlanması

9) aşağıdakilerden hangisi yönetim işlevlerinden birisi değildir?

Cevap A Şıkkı - Kar Elde etme

10) Yöneticilerin astlarından birşey yapmalarını istemek ve onları yönlendirmek haklarına ne ad verilir?

Cevap D Şıkkı - Yetki

11) İ. kaynakları yöneticisinin uzman olduğu toplus sözleşme konusunda genel müdüre görüş ve önerilerini aktarmasını hangi yetki türünün kaps***** girer?

Cevap E Şıkkı - Kurmay

12) Personelin bilgi, beceri ve tenek düzeyini artırarak, yaptığı işin gereklerine uydurulması çalışmasına ne ad verilir?

Cevap B Şıkkı - Personel Eğitimi

13) aşağıdakilerden hangisi tüketici davranışlarını etkileyen psikolojik faktörlerden biri değildir?

Cevap B Şıkkı - Meslek

14) Pazarlama araştırmasında problemi tanımlayıp formule edebilmek için araştırmacının ihtiyaç duyduyu ön bilgiler araştırmanın hangi aşamasında elde edilir?

Cevap D Şıkkı - Durum analizi

15) Aşağıdakilerden hangisi mal karmasında değişikliğe neden olan faktörlerden biri değildir?

Cevap E Şıkkı - Yasal nedenler

16) Aşağıdakilerden hangisi ürün yaşam eğrilsi aşamalarından biri değildir?

Cevap E Şıkkı - Piyasadan çekilme dönemi

17) Aşağıdakilerden hangisi tutundurma karmasının bileşenlerinden biri değildir?

Cevap A Şıkkı - Dağıtım

18) Aşağıdakilerden hangisi dağıtım kanalının seçimi ile ilgili kararda dikkate alınması gereken faktörlerden biri dğeildir?

Cevap C Şıkkı - Reklamın Gücü

19) Mal ve hizmetlerin gereksinimleri karşılama özelliğine ne ad verilir?

Cevap E Şıkkı - Fayda

20) Üretilecek mamülün hareket etmediği ve bütün girdilerin bu mamülün etrafında toplandığı üretim türü aşağıdakilerden hangisidir?

Cevap A Şıkkı - Tek proje üretim sistemi

21) Aşağıdakilerden hangisi üretim sisteminin girdilerinden biri değildir?

Cevap C Şıkkı - Kalite

22) Var olan bilgi, düşünce, fikir, sistem, teknik ve yöntemlerin iyileştirilmesi sürecine ne ad verilir?

Cevap D Şıkkı - Geliştirme

23) Süreç tasarımında belirli özellikleri taşıyan, belirli bir üründen belirli bir dönemde ne kadar üretileceğinin belirlendiği çalışmaya ne ad verilir?

Cevap b Şıkkı - Ürün analizi

24) Ürünü üretmek için gerekli olan, üretim işlem ve aşamalarının yalnızca bir üretim bölümünde gruplandırıldığı tasarım türü aşağıdakilerden hangisidir?

Cevap b şıkkı - Ürüne dayalı süreç tasarımı

25) Aşağıdakilerden hangisi temel işletme bilgi sistemlerinden biri değildir?

Cevap b şıkkı - rakipleri izleme ve denetleme bilgi sistemi

26) İnternet teknolojisinin işletme içi iletişimde kullanılmasına ne ad verilir?

Cevap E şıkkı - intranet

27) Bilgi işlemede kullanılan her türlü araç ve gerece ne ad verilir?

Cevap c şıkkı - donanım

28) İşletmenin gerçekleşen faaliyetlerinin para cinsinden izlenmesi ve ilgililere iletilmesi çabasına ne ad verilir?

Cevap c şıkkı - muhasebe

29) Ortakların, işletmenin varlıkları üzerindeki hak sahipliğine ne ad verilir?

cevap d şıkkı - özkaynaklar

30) Aşağıdakilerden hangisi işletmenin çalışma sermayesini düzeyini etkileyen faktörlerden biri değildir?

cevap b şıkkı - faaliyet konusu

31) İşletmelerin üretimlerine devam edebilmeleri için yıpranan ya da teknolojik gelişmeler sonucu teknik olarak eskiyen varlıkları nedeniyle yaptıkları yatırımlara ne ad verilir?

Cevap b şıkkı - yenileme yatırımları

32) Aşağıdakilerden hangisi para yaratan finansal kurumlardan biridir?

Cevap d Şıkkı - Merkez bankaları

33) Fon arz talebini etkilemesiyle birlikte, fonların para yada sermaye piyasalarına akış yönünüde etkileyen en önemli faktör aşağıdakilerden hangisidir?

Cevap a şıkkı - Faiz

34) Satılan finansal varlıkların belirli bir tarihte belirlenmiş bir fiyattan geri satın alınacağını taahhüt eden anlaşmaya ne ad verilir?

Cevap b şıkkı - Repo

35) Aşağıdakilerden hangisi cok uluslu işletmelerin ortak işletme kurma nedenleri arasında yer almaz?

Cevap E şıkkı - Daha az proje ve bölgede çalışmak

36) Aşağıdakilerden hangisi lisans anlaşmasının işletmeye sağladıuğı yararlardan biri değildir?

Cevap D şıkkı - istihdamı daraltmas

alıntı
https://nasil.yetkin-forum.com

Genel İşletme 2007 Final(1.sınıf)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası